Hosting a doména, jaký je rozdíl?

seznamte se s naší prací

Dostáváte faktury za webové stránky, kterým nerozumíte? Vysvětlíme Vám, jaké finanční náklady jsou s Vašimi stránkami spjaté.

Tvorba webových stránek a jejich údržba je spojená s jednorázovými i pravidelnými platbami. Pokud si necháte webové stránky vytvořit od nás, typicky se setkáte nejprve s jednorázovou cenou za realizaci.

V této částce se skrývají náklady na tvorbu webových stránek jako konzultace, návrhy, grafické práce a programování. Jakmile je vývoj webu dokončený, už u běžných webových stránek není důvod k žádným dalším fakturacím. Navíc jako bonus nabízíme pro své zákazníky následné drobné úpravy zdarma.

Webové stránky ale není jen námi naprogramovaný kód, je to také doména, pod kterou Vás Vaši zákazníci na internetu naleznou. Doména se registruje a kupuje "dopředu" na období minimálně 1 rok. Doménu neregistrujeme přímo my (nejsme registrátor domén), ale rádi Vám registraci domény zprostředkujeme např. u společnosti Forpsi. Neplatíte nic navíc, pouze takto můžeme získat administrátorský přístup k Vašim doménovým údajům a technicky zajistit správou funkčnost a propojení s nově vytvořenými webovými stránkami. Doména (a to je důležité) je výlučně ve Vašem vlastnictví! Výši částky za doménu určuje registrátor.

Nakonec webové stránky musí být někde umístěny, na nějakém tzv. serveru. Této službě se říká hosting webových stránek. Firemní či pokročilí uživatelé mohou mít svůj vlastní server, kam stránky umístíme. Pro ostatní zákazníky tuto službu zajišťujeme na svých vlastních serverech. Hosting na našich serverech je uzpůsobený pro bezproblémový běh Vašich webových stránek. Výši částky určuje, jak moc je Váš web navštěvovaný (vytěžuje server) a jak velké místo na serveru zabírá (např. rozsáhlé fotogalerie). Částka se hradí typicky na 1 rok dopředu.