Ruby on Rails namísto PHP

seznamte se s naší prací

Proč používáme jinou technologii, než o které běžně slycháváte? PHP je nejrozšířenější, objednat hosting pro tuto technologii je snadné a nenákladné, přesto PHP nevyužíváme. Na následujících řádcích se pokusíme vysvětlit proč.

Jazyk PHP je považován za standard pro vývoj webových aplikací. Těží ze snadnosti svého používání, ale nabízí i prostředky pro strukturovanější softwarový návrh. S každou verzí PHP přicházejí nové funkce, které zpříjemňují programování.

Každý si za svůj programátorský život uričtě prošel PHP, nás nevyjímaje. Dodnes jsou on-line námi vytvořené stránky p. Františka Juračky, které na PHP spoléhají už téměř 10 let.

S příchodem projektu bitcoinpay.com, jehož první řádky jsme mohli psát společně s kolegy z Bitcoinpay, přišel ale nový vhled do tvorby webových aplikací. Bitcoinpay je psaný v jazyce Python, od kterého už je to jen kousek k námi dnes používanému jazyku Ruby.

Jazyk Ruby společně s frameworkem Rails tvoří ucelenou platformu pro snadný vývoj webových stránek a API. Výhodou (oproti PHP) je např. přístup "batteries included", tj. vše co potřebujete, už je k dispozici. Propojuje různé technologie, které pro vývoj stránek jsou zapotřebí, a sjednocuje způsob práce s nimi. My se tak můžeme soustředit přímo na Váš projekt, což pro Vás přináší velmi příjemný důsledek — minimalizují se náklady na režii.